Přijďte se rozloučit s amfiteátrem za Domem kultury

Poslední šanci seznámit se se zákoutími amfiteátru za Domem kultury, která většina Ostravanů nezná, budete mít v pondělí 13. března (od úterý se bude amfiteátr bořit). Čeká vás poetický atentát, ateliér pro celou rodinu, vystoupení operní pěvkyně Evy Dřízgové-Jirušové, Divadla Petra Bezruče a Benda Quartetu. Vezměte své ratolesti a přijďte se rozloučit s amfiteátrem na mimořádné akci BYL JEDNOU JEDEN AMFITEÁTR a zároveň s námi oslavit proměnu celé lokality.

V pondělí 13. 3. od 16 do 18 hodin máte poslední možnost navštívit amfiteátr, který bude od dalšího dne postupně odstraňován a to v rámci přípravy území pro zahájení rekonstrukce domu kultury a stavby koncertního sálu pro Janáčkovu filharmonii Ostrava.

Přijďte s námi dopsat konec jednoho příběhu a začít nový…

PROGRAM:

16:00 / Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu a spolek Fiducia:  Loučíme se s tebou, drahý amfiteátre
Tvůrčí dílna pro děti a jejich rodiče. Slavnostně společně vystrojíme amfiteátr na poslední cestu. 

16:30 / Benda Quartet: W. A. Mozart, Divertimento D dur

16:45 / Divadlo Petra Bezruče: Lásky jedné plavovlásky

Jedno velké seznámení v amfiku za jedním velkým kulturákem. Láska prý hory přenáší, tak se pojďte naposledy přenést do útrob areálu DKMO. Každý člověk chce lásku a každý kulturák chce rekonstrukci. Tak pojďme spolu budovat novou etapu. Novou lásku. Novou kulturu Střípky lásky jedné Ostravlásky v podání herců DPB Barbory Křupkové a Václava Švarce.

17:00 / Benda Quartet: A. Vivaldi, Čtvero ročních dob (výběr)

17:30 / Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu a spolek Fiducia:  Poetický atentát / literární pásmo
Literatura na místech, která zaniknou, a místech, která se zrodí. Dostanete se s námi i do zákoutí, která neznáte a kde jste možná nikdy nebyli. 

17:45 / Vzkaz v láhvi

Co pro vás amfiteátr znamenal? Je vám líto, že zanikne? A nebo se už těšíte na koncertní sál? Přijďte napsat, co pro vás místo znamená – společně vzkaz zakopeme u amfiteátru na místě, kde se v budoucnosti bude psát nová éra.

18:00 / Přání pro koncertní sál

Co byste přáli koncertnímu sálu? Co pro vás znamená? 

Přijďte napsat svá přání na balónky, které jako společnou modlitbu vypustíme k nebi za zvuku Janáčkovy písně, v podání operní pěvkyně Evy Dřizgové.