Debata s expertem na odpady Ivo Kropáčkem a projekce na ekologické téma ve Fiducii

Srdečně vás zveme na debatu s expertem na odpadové hospodářství z Hnutí Duha Ivo Kropáčkem a následnou projekci filmu Steffen Krones: Severní proud, ve středu 29. 3. v 18.00 

Jak se láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem? Dokument stojí na zajímavém experimentu – jeho režisér se rozhodne v Drážďanech vypustit do Labe plastovou láhev a pomocí GPS lokátoru sledovat, kam se dostane. Z původně sólové akce vzešlé ze zděšení nad tím, že evropský odpad zanáší i nejvzdálenější kouty planety, se podaří vytvořit vědecký projekt, na kterém se podílejí inženýři, oceánografové i veřejnost. Úchvatné záběry z monumentální norské přírody a scény týmového nadšení ze sledování trasy speciálních bójí střídají šokující obrazy kolonií plastů, které okupují civilizací dříve nedotčené přírodní scenérie. Pořádáme v rámci projektu Promítej i ty! 

Náš host:

Ivo Kropáček
expert na odpady

Vystudoval odpadové hospodářství na Vysokém učení technickém v Brně. Několik let pracoval v brněnské a pak olomoucké místní pobočce Hnutí DUHA. Nyní má na starost prosazování lepších recyklačních služeb pro domy a byty či legislativy podporující prevenci odpadu. Napsal několik publikací, počínaje odbornými studiemi přes manuály pro radnice až po vzdělávací brožurky pro děti. Pokud potřebujete vědět, jak funguje podpora vratných lahví ve Švédsku nebo sběr tříděného odpadu v Curychu, narazili jste na toho pravého. Velkou část svého pracovního času věnuje také spolupráci s městy a obcemi. Je členem Rady odpadového hospodářství, poradní instituce Ministerstva životního prostředí.

J