Večery s překladatelkami Sylvou Ficovou a Alicí Flemrovou, 14.5. a 20.5. ve Fiducii

Přijďte do Fiducie na dva večery s oceňovanými překladatelkami Sylvou Ficovou a Alicí Flemrovou. Budeme se na vás těšit!

14. 5. v 18.00 DEBATA S PŘEKLADATELKOU SYLVOU FICOVOU

Literární večer se známou překladatelkou angloamerické literatury

Sylva Ficová se věnuje překladu z angličtiny. Vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde dnes příležitostně přednáší. Je překladatelkou, editorkou a publicistkou na volné noze. Překládá prózu různých žánrů, populárně naučné texty o současných společenských problémech napříč humanitními obory a také poezii, naposledy s Annou Štičkovou básně Gertrude Stein, Amy Lowell a Emily Dickinson v knize Nebyla jen Sapfó (2023) pro nezávislé queer nakladatelství Adolescent. Moderuje Marek Timko.

20. 5. v 18.00 DEBATA S PŘEKLADATELKOU ALICÍ FLEMROVOU

Literární večer s oceňovanou překladatelkou italské literatury

Alice Flemrová se věnuje překladu z italštiny. Vystudovala italianistiku a hispanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde následně působila na Ústavu románských studií. Byla několikrát oceněna v rámci překladatelské Ceny Josefa Jungmanna, v Itálii pak mezinárodní cenou Nina Martoglia za šíření a propagaci italské literatury v zahraničí. Nyní se věnuje také nakladatelské činnosti. Přeložila například prózy i eseje Eleny Ferrante, prózy Paola Sorrentina nebo eseje o literatuře Umberta Eca. Loni vyšla v nakladatelství Meridione kniha jejích novinových sloupků Nejen o koze… Moderuje Libor Magdoň.